Rozkład Jazdy Autobusów PKS
Dworce:Gniezno Września
 
Przystanek początkowy:
Przystanek docelowy:

O firmie

Historia

    Publiczny transport samochodowy na terenie Polski rozpoczął działalność po II wojnie światowej poprzez utworzenie samodzielnej jednostki pod nazwą " Państwowa Komunikacja Samochodowa", która otrzymała osobowość prawną w 1948 roku, a dwa lata później połączono ją z przedsiębiorstwem spółdzielczym "Spedytor".
    Ekspozytura PKS w Gnieźnie miała swoją siedzibę w Gnieźnie przy ul.Witkowskiej 9/11 i podporządkowana była przedsiębiorstwu państwowemu o nazwie Państwowa Komunikacja Samochodowa Okręgu Poznańskiego z siedzibą w Poznaniu.
Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa było wykonywanie na obszarze województwa publicznego transportu drogowego osób i ładunków pojazdami samochodowymi, spedycji oraz wszelkich innych czynności związanych z transportem osób i ładunków oraz spedycji.
    W październiku 1976 roku przedsiębiorstwo nasze przeniosło się do nowego obiektu mieszczącego się przy ul.Kolejowej 2 w Gnieźnie. W takiej strukturze działaliśmy do chwili wydania zarządzenia Prezesa Rady Ministrów w 1990 roku w sprawie podziału przedsiębiorstw państwowych komunikacji samochodowej.

Siedziba PPKS Gniezno

Dzień dzisiejszy

    Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie Sp. z o.o. jako samodzielne przedsiębiorstwo działa od 1 lipca 1990 roku. Firma ma swoją siedzibę w Gnieźnie przy ul. Kolejowej 2 oraz posiada placówkę terenową we Wrześni przy ul. Kolejowej 13.
    Jesteśmy czołowym przewoźnikiem na terenie 2 powiatów: gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Własnym taborem obsługujemy 573 kursy i rocznie przewozimy ponad 2 500 000 osób. Na sukces firmy pracuje blisko 130 pracowników o wysokich umiejętnościach zawodowych w Gnieźnie i we Wrześni. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Transportu Samochodowego i Spedycji.

  • Stawiamy na bezpieczny i dobrze zorganizowany przewóz pasażerów do pracy i szkół oraz przewóz pasażerów w komunikacji międzymiastowej w ramach Autobusowego Rozkładu Jazdy Zapewniamy regularne i bezpośrednie połączenia do: Poznania, Bydgoszczy, Kalisza, Konina i Wągrowca.
  • Współpracujemy z lokalnymi samorządami w zakresie usprawniania przewozów ludności.
  • Wykonujemy przewozy umowne na zlecenie.
  • Dysponujemy nowoczesnym taborem autobusowym przystosowanym do wyjazdów turystycznych w kraju i za granicę, jak również na przewozy okazjonalne np.: uroczystości rodzinne.
  • Posiadamy wymagane licencje na przewozy pasażerskie w komunikacji krajowej i międzynarodowej.
  • Proponujemy akcje reklamowe z wykorzystaniem reklamy wizualnej na autobusach.

    Naszym największym atutem jest ustabilizowana pozycja na rynku usług przewozowych Wielkopolski poparta ponad 50-letnim doświadczeniem.
    Mając na względzie oczekiwania naszych pasażerów systematycznie podnosimy i udoskonalamy standard świadczonych usług.Copyright © PKS Gniezno
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie 2006 Waldemar Rychert
Pocztówka z kolekcji Tomasza Fiedora
www.stare.gniezno.pl
noclegi Gniezno

PKS w Gnieźnie Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 2 62-200 Gniezno
tel.: 061 426 55 91