Rozkład Jazdy Autobusów PKS
Dworce:Gniezno Września
 
Przystanek początkowy:
Przystanek docelowy:

Przewozy Pasażerskie

KLIKNIJ TUTAJ: EM-KARTA (pdf)

 

PKS w Gnieźnie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, iż z dniem 13 czerwca 2011 r. zawiesza się pobieranie opłat za przewóz bagażu osobistego w komunikacji regularnej naszego przedsiębiorstwa.
Zwolnienie z opłaty nie dotyczy przewozu zwierząt, wózków, rowerów itp.

KARTA ELEKTRONICZNA (EM-KARTA)
PKS w Gnieźnie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że od dnia 26 listopada 2012r. w naszych kasach dworcowych wszystkie bilety miesięczne będą sprzedawane wyłącznie poprzez wykorzystanie kart elektronicznych (EM-karta).
EM-karta jest plastikową, zbliżeniową kartą chipową zawierającą elektroniczną informację o zakupionym bilecie miesięcznym.
Pasażer przy każdorazowym wejściu do autobusu zobowiązany będzie bez uprzedniego wezwania przez kierowcę, do zarejestrowania biletu poprzez przyłożenie EM-karty (na ok. 2 sekundy) do czytnika znajdującego się w górnej części bileterki.
EM-karta będzie ważna tylko wraz z biletem papierowym (paragonem fiskalnym dokumentującym odprowadzenie podatku VAT) oraz z dokumentem tożsamości (w przypadku biletu ulgowego – z dokumentem uprawniającym do ulgi).
Każda wydana karta może służyć pasażerowi przez wiele lat.
Jednorazowy koszt wydania karty elektronicznej wynosi 9 zł.
Regulamin korzystania z EM-karty PKS w Gnieźnie sp. z o.o. jest opublikowany na naszej stronie internetowej.
W przypadku zakupu biletu miesięcznego na nasze kursy w kasach PKS w Poznaniu S.A., należy posiadać kartę elektroniczną (BUSKARTA) wystawioną przez przedsiębiorstwo, do którego należy kasa biletowa.
Prosimy o niezwłoczne zasięgnięcie informacji na temat wystawiania kart elektronicznych w kasach PKS w Poznaniu S.A., gdzie wymagane jest złożenie wniosku, a następnie okres oczekiwania na wydanie karty.
Jednocześnie informujemy, że z dniem 30 czerwca 2014r. zostaje zakończona sprzedaż biletów na nasze kursy w kasach dworca autobusowego w Wągrowcu oraz sprzedaż biletów miesięcznych na kursy PKS Sp. z o.o. w Pile w kasach naszego dworca w Gnieźnie.

W związku z powyższym, od dnia 1 lipca 2014r. wszyscy pasażerowie podróżujący w naszych autobusach za biletami miesięcznymi zobowiązani są do rejestracji swoich przejazdów za pomocą kart elektronicznych. Każda operacja pierwszego wystawienia karty elektronicznej lub zmiany danych (np. zmiany trasy przejazdu) wymaga przeprowadzenia tej czynności na stanowisku komputerowym wyposażonym w bileterkę dworcową.

Pasażerowie korzystający dotychczas z biletów miesięcznych nabywanych w kasie dworca autobusowego w Wągrowcu zobowiązani są do nabycia karty elektronicznej wraz z biletem w kasach dworca autobusowego w Gnieźnie, lub złożenie zamówienia na kartę elektroniczną w naszych autobusach w okresie do 2 dni roboczych przed rozpoczęciem nowego miesiąca.

Istnieje również możliwość pobrania (poniżej) oraz przesłania wypełnionego wniosku drogą elektroniczną na adres: da.gniezno@pks.gniezno.pl

KLIKNIJ TUTAJ: WNIOSEK O EM-KARTĘ

Gotowe karty i bilety wydawane będą przez kierowców autobusów i obowiązywać będą tylko w autobusach PKS Gniezno Sp. z o.o. Wnioski o wystawienie kart elektronicznych dostępne są w każdym naszym autobusie realizującym kursy w kierunku Wągrowca.Copyright © PKS Gniezno
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie 2006 Waldemar Rychert
Pocztówka z kolekcji Tomasza Fiedora
www.stare.gniezno.pl
noclegi Gniezno

PKS w Gnieźnie Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 2 62-200 Gniezno
tel.: 061 426 55 91